Laptopa su döküldü tuşlar bozuldu

kullanici529676 (1) 5 yıl önce sordu

Laptopa su döküldü W tuşuna basınca girdiğim yerden çıkıyor, T'ye basınca tarayıcıda yeni sekme açılıyor, U'ya basınca garip bir yer çıkıyor, yazılar falan var. Bunların hepsi klavyeme su döküldükten sonra oldu. Laptopa harici klavye taktım ama yine aynı sorunu yaşadım.

Ayrıca laptopa su döküldükten sonra üzerine pirinç döktüm, çıkardıktan sonra içine 10-20 tane pirinç kaçmıştı. Çıkarabildiğimi çıkardım, 1-2 tanesini çıkaramadım. Sorun belki de onlardan kaynaklı olabilir.

Laptopa su dökülmesi durumunda ne yapılmalı?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Eğer tecrüben yoksa hiç ellemeyip doğrudan teknik servise başvurman en sağlıklısı olacaktır.

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

Teknik servise vermelisin. Bana 1-2 defa oldu, ilkinde bir sorun olmadı ama ikincide servise vermek zorunda kaldım.