Laptoplarda bataryanın çıkarılabilir olup olmamasının bir avantajı var mı?

mutecessis (216) 7 yıl önce sordu

Selam

Laptop bataryasının gömülü olup olmamasının ne gibi avantaj ve dezavantajları vardır

bataryası gömülü olan laptoplarda eğer laptop donarsa hiçbir şekilde gücü kesemez miyiz

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

laptop lar markasına ve modeline göre bataryaları gizli veya açıkta olabiliyor

açıkta olmasının ve gizli olmasının bir avantajı yok açıkta olan batarya değşmek istediğinizde bir avantaşı olabilir laptop uzun süre donarsa power tuşuna 10 saniye basılı tutun

ve yeniden açın

mutecessis 7 yıl önce

Gömülü (gizli) olan bataryayı evdeki aletlerle çıkarabilir miyim

mutecessis 7 yıl önce

İnternetten alacağim laptopun bataryasının gizli yada açıkta olduğunu nasıl anlıyacağım ürun özelliklerinde belirtilmemiş , arka kısmının resmi yok

candan 7 yıl önce

alt kapak sökülerek bataryayı çıkarabilirsin hiç tavsiye etmem servis yapabilir bu işlemi

candan 7 yıl önce

sıfır alacağınız laptop gizli bataryamı değilmi bunu öğrenmek için satıcı firmaya sorarak öğrenebilirsiniz veya mağzada görüp öyle anlayabilirsiniz

mutecessis 7 yıl önce

Teşekkürler

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Çıkarılabilir bataryaların artısı batarya ömrünü doldurduğunda değiştirmesi çok daha kolaydır. Kendiniz temin edip değiştirebilirsiniz. Batarya gömülü, çıkarılamaz olduğunda batarya değiştirmek çok zahmetli olabilir.

Yine çıkarılabilir bataryalar, laptop'da sorun olduğunda avantaj sağlar. Laptop açılmıyorsa ilk yapılması gerekenlerden bir tanesi bataryanın sökülmesidir.

Kısaca çıkarılabilir bataryaya sahip laptoplar daha avantajlıdır.

Gömülü bataryaya sahip laptoplar genelde daha hafif ve daha ince tasarıma sahip oluyorlar. Gömülü olmasının da böyle bir avantajı var.