Laptopun ekran parlaklığı nasıl azaltılır?

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce sordu

Mesala film izlerken falan ekran inanilmaz parlak oldugu için bazen izlemesi oskence oluyor.

Mesala ekran çözünürlüğünü düşünüyorum hâlâ sorun devam ediyor.

Ne yaptıysam da parlakligi düşüremedim.

Bunu nasıl halledebilirim ?

Tekrar diyorum sorduğum ekran ışığı değil parlaklığı.

Toplam 2 cevap

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Ekran çözünürlüğünü düşürmenin parlaklığa faydası/eksisi yoktur.

jackrudolphgs 4 yıl önce

Peki bu konuda çözüm nedir ?

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Laptopunda ekran parlaklığını ayarlamak için tuş kombinasyonu vardır. Mesela bende FN + F11 parlaklık azaltmak, FN + F12 parlaklık arttırmak için kulllanılıyor.

SEnin klavyenin üzerinde de F tuşlarının üzerinde bunun işareti vardır. Eğer işe yaramıyorsa gerekli yazılım yüklü olmayabilir. Laptop marka ve modelini belirtirsen senin için araştırırım.

jackrudolphgs 4 yıl önce

LENOVO IdeaPad S145/81MV0010TX/i5-8265U İşlemci/8GB Bellek/256SSD Harddisk/2GB-MX110 Ekran Kartı/15.6 Laptop