Lastpast Roboform gibi şifre depolama programları güvenli mi?

efe (65) 6 yıl önce sordu

Facebook Twitter email şifrelerim için ek güvenlik sağlar mı? Banka hesap no tc kimlik no gibi önemli verileri depolamayacağım.

Ücretli ve ücretsiz program önerirmisiniz? Tarayıcı eklentileride dahil  varsayılan tarayıcı olarak Opera kullanıyorum. Choromede var.

Lasst Pasta güvenmiyorun. şifrleri hackerlar çalmıştı.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Lastpass'ın güvenilirlik boyutunu bilmiyorum, bu tartışılabilir. Ama şunu söyleyeyim: Şifrelerin herhangi bir uygulamanın sunucusunda barındığı sürece hiçbir zaman %100 güvenli sayılmaz. Yani o program sana "biz senin şifrelerini kötü niyetli kişilerle paylaşıyoruz" demeyeceğine göre bundan emin olamazsın. Dolayısıyla buna güvenip güvenmemek tamamen kullanıcının elindedir.

Eğer farketmez diyorsan bir metin belgesine bütün şifrelerini yazıp bilgisayarında veya telefonunda saklaman ona nazaran daha güvenli olacaktır.

krsn (233) 6 yıl önce cevapladı

Bir kaç Yazılımcının Kullandıgını Gördüm Hatta ben de indirdim kurcaladım kafama yatmadı kaldırdım.

İnternet Ortamında güvenli olan ne var ki heran ne olacagı belli degil ama yanılmıyorsam lastpass şifreleri şifreliyip saklıyor...