lenoo G510 ekran parlaklığı kayıt defterinden düzelttiğim halde değişmiyor parlaklık sabit kaldı

kerem52 (37) 9 yıl önce sordu

ben lenovo G510 kullanıyorum windows 8 de ekran parlaklığı ayarlarını değiştirmek için herşeyi denedim ama değişmiyor ekran kısmaya ve açma ya basıyorum parlaklık yeri geliyo ama hiçbir oynama yok ve parlaklık değişmiyor kayıt defterindenden yapmayı denedim ama olmadı lütfen yardım edin

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

Mevcut sisteminde herhalde yapılabilecek şeyler olarak, bir ekran kartı driver yenilemesi ve birde Sistem Geri Yükleme vasıtasıyla parlaklık ayar probleminin olmadığı bir vakite sistemi geri almak kalmış.

Driver değiştirme ve diğer ayarlar, müdahaleler ile problem düzelmiyorsa live (CD'den çalışan) bir işletim sisteminde parlaklık ayarlarını tecrübe edebilirsin ( Ben bu tavsiyeyi sana yapmadan önce kendi laptopumda denedim, live sistemdede parlaklık ayarları çalışıyor ). Eğer live sistemde parlaklık ayarları yapılabiliyorsa yeniden kendi sistemine dönerek orada çözüm aramaya devam edersin. Ama live sistemdede bu ayarlar çalışmazsa, o vakit laptopta bir elektronik arıza düşünülmelidir. Ayarları sağlayan reosta (ayarlı direnç) bozularak iş görmez hale gelmiş olabilir. Bunu temenni etmiyorum ama böyle bir halde problemin çözümü için tek çare, laptopu bir yetkili servise götürmek olur.

Edit: Klavyede parlaklık ayar tuşlarıda bozulmuş olabilir. Buda hesaba katılmalı ve kontrol edilmelidir.

utkubayat (885) 9 yıl önce cevapladı

Aşağıdaki işlemler sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.

  1. İlk olarak Aygıt yöneticisini açınız.
  2. Buradan Görüntü Bağdaştırıcıları altında bulunan Intel görüntü bağdaştırıcısını bulun.
  3. Bu aygıta sağ tıklayıp Kaldır deyin.
  4. Ardından Bu aygıtın sürücü yazılımını sil seçeneğini işaretleyip Tamam'a tıklayın.
  5. İşlemin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  6. İşletim sisteminize uygun Intel görüntü bağdaştırıcı sürücüsünü aşağıdaki linklerden indirin ve kurun.

Intel görüntü bağdaştırıcı sürücüsü;

Intel Video Driver for 32-bit Windows 7

Intel Video Driver for 64-bit Windows 7

Intel Video Driver for 32-bit Windows 8

Intel Video Driver for 64-bit Windows 8

Intel Video Driver for 32-bit Windows 8.1

Intel Video Driver for 64-bit Windows 8.1