Lenovo laptop aniden kapandı, açılmıyor

rotza (1) 6 yıl önce sordu

Laptap ile ugrasirken önce klavyesi gitti  birkaç dakika sonra da laptop kapandı. Açmak icin güc tusuna basiyorum acilmiyor ancak basili tutunca aciliyor. O zaman da ekranda lenovo yazisi duruyor masaüstü gelmiyor.

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Sanırsam bilgisayarında fazla akım birikmiş diye düşünüyorum fakat bunu ata bilmek için şu adımları takip et

  1. Laptop'undan tüm akımı kes ve bataryayı çıkart
  2. Ardından açma kapatma tuşuna sürekli bas bırak 50 kere
  3. Ardından basılı dur 10-15 saniye.
  4. Ardından bilgisayarı tekrar topla ve açmayı dene [Topla dediğim bataryayı tak]