Lenovo V310 laptop reset düğmesine bastığımda hata alıyorum

kullanici345629 (1) 5 yıl önce sordu

Lenovo V310 laptopumda can not find script file ''X:/onekey/main/Ircall.vbs''.  hatası alıyorum buna okey dediğimde ise

  The ınstruction at 0x0000000140016041 referenced memory at 0x0000000000000000.  The memory could not be read .  Click on Ok to terminate the program seklinde hata verip islemi yapmıyor

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Senin için web'de şöyle bir göz attım ve alttaki çözümü buldum.

Bir BIOS ayarı ile çözüme varıldığı belirtiliyor (Lenova destek sayfası, orjinali İngilizce), tam anlamadım ama denemekte fayda olabilir:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H520S-Windows-Script-Host-Error/td-p/1708487

Eğer çözüm olmazsa BIOS ayarlarını eski haline geri alırsın (yada default ayarlar yaparsın).

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

@temmuz un dediğini denediysen ve işe yaramazsa Kurtarma bölümü zarar görmüş demektir. Bu durumda da Lenovo'dan kurtarma medyalarını talep edebilirsin.

Normalde kurtarma disklerini / DVD lerini oluşturmuş olman gerekir ve bu gibi durumlarda DVD'den işlem yapman gerekir.