Lenovo z500 wifi sorunu, Wifi bağlantısı kendi kendine kopuyor?

295346 (1) 8 yıl önce sordu

Wifi kendiliginden kapanıyor baglantı kopuyor. Lenovo z500 bağlantı kopması sorununu nasıl çözeceğim?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Bu sorunun nedeni olarak sürücü güncellemesi yapmanız gerekebilir.Bilgisayarınızın sürücü güncellemesi normalde Windows Update üzerinden sağlanıyor.Windows Update güncellemelerini kontrol ederek varsa Kablosuz sürücüsünü güncelleyiniz.

Lenovo z500 için üreticinin web sitesinden Kablosuz Lan sürücüleri aşağıda eklenmiştir.Siz ilk olarak Windows Update yöntemini deneyin.Eğer sorun devam ederse aşağıdaki sürücüleri de kurarak tekrar deneme yapabilirsiniz.

Windows 8 Lenovo Z500 için Kablosuz Lan Sürücüsü için tıklayın

Windows 8.1 Lenovo Z500 için Kablosuz Lan Sürücüsü için tıklayın

Ayrıca sorunun kaynağı notebook değil kullandığınız veya bağlandığınız modem de olabilir.Eğer bilgisayarınız ile modem arası mesefeniz uzak ise kopma durumlarının yaşanması normaldir.Bu durumda daha güçlü bir modem almalı veya aradaki mesafeyi düşürmelisiniz.