Lenovo Z570 BIOS açılmama sorunu nasıl çözülür?

candan (4301) 3 yıl önce sordu

Lenovo Z570 laptop format atmak istiyorum ancak BIOS açılmıyor. Her zaman F2 veya F12 tuşları ile BIOS'a giriyordum ve format atıyordum artık bu tuşlar ile BIOS'a girilmiyor. BIOS pilini çıkarttıktan sonra iki saat bekledim ve yeniden taktım PC'i açtım sorun aynı. Böyle bir hata başından geçen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi?

darkcrak 3 yıl önce

Windows sürümünüz kaç?

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

BIOS'a UEFI yoluyla giriş yapmayı deneyebilirsin.

UEFI nedir? UEFI BIOS ayarları nasıl yapılır?

candan (4301) 3 yıl önce cevapladı

@darkcrak yanlız UEFI  arayüze ulaşamıyorum windows açılmıyor siyah ekranda kalıyor cd veya usb takın diyor pc yeniden başlatın diyor bunları yapıyorum f2 veya 12 tuşları ile biosa girmeyi deniyorum aynı siyah ekran yine geliyor bunun bir yolu illaki vardır lakin bulamadım

darkcrak 3 yıl önce

Bana özelden hata fotoğrafı atar mısın?

darkcrak 3 yıl önce

Umarım düşündüğüm hatadır.