Leptop'un Touchpad Sorunu

abdulbaki (75) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarımın touchpad'inde sağ tarafındaki aşağı yukarı yeri çalışmıyor. Sebebi nedir?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Yazılımsal (sürücü problemi falan) olabilir, donanımsal olabilir.

Önce sistemi problem öncesi bir zamana geri alarak denersin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Eğer çözüm olmazsa bir teknik servise gösterirsin.

Not: Sistem geri yüklendikten sonra touchpad sürücülerinin yeniden yüklenmesine falan çok gerek olmaz ama istersen yine bunuda deneyebilirsin. Hatta teknik servise göstermeden önce donanım probleminden yüzdeyüz emin olabilmek için PC'ye formatta çekebilir, yeni yüklenmiş işletim sistemiylede kontroller yapabilirsin.