Linq ile rastgele sıralama nasıl yapılır?

alattin (16999) 9 yıl önce sordu

Herhangi bir C# Linq ifadesinde rastgele sıralama (order by) nasıl yapılır?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

C# Linq ile yazılmış ifadelerde rastgele sıralama yapılmak isteniyorsa aşağıdaki yötem kullanılabilir

  var recipeList = from y in db.Recipes
                        select new { Title = y.Title, Url = y.Url})
                        .OrderBy(z => Guid.NewGuid()).ToList();

Linq rastgele sıralamada aşağıdaki ifade, yani Guid kullanımı, verileri gelişi güzel sıralayacaktır.

.OrderBy(z => Guid.NewGuid())