Linux sistemlerin imajını alma

researcher (17) 7 yıl önce sordu

Linux işletim sistemlerinin imajını almak için acronis gibi yazılımlarla bootable ile yedeği aldığımızda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

ya da söyle sorayım windows yüklü olduğu gibi ya da bootable ederek alınan imaj alma işlemi linux içinde geçerli midir?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Sorun olacağını düşünmüyorum. Dosya sistemi desteklensin yeterli. Ücretsiz bir uygulamada buldum ama henüz incelemedim: Clonezilla Live ile bunu yapabilirsiniz.

researcher 7 yıl önce

Anladım