Linux Tabanlı Bir İşletim Sistemi Nasıl Yapılır?

atitooyundayt (5) 1 yıl önce sordu

Merhabalar Ben ve Arkadaşlarım Beraber Bir Linux Tabanlı İşletim Sistemi Yapmak İstiyoruz, Kısacası Linux Dağıtımı. Nasıl yapılır? veya Kolay Yolu Varmıdır? Bu Konuda Bana Yardımcı Olacak Arkadaşlara Şimdidem Teşekkürler.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

https://www.linuxfromscratch.org/ bu adresi incelemeni öneririm. Linux From Scratch (LFS) adım adım kendine özgü Linux tabanlı bir işletim sistemi oluşturmanı sağlayan bir sistem. Başlangıç için ideal.

Bir işletim sistemi geliştirmek,Linux tabanlı bir işletim sistemi de olsa kolay,basit bir işlem değil.