List<String> veriyi nasıl virgül ile ayrılmış stringe çeviririm?

alattin (16999) 9 yıl önce sordu

C#'da string listeyi, nasıl virgül veya başka bir karakter ile ayrılmış stringe dönüştürürüm?

Örnegin List<string> Etiketler gibi bir string listeyi android,ipad, gibi string ifadeye çevirmenin en kolay yolu nedir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

C#'da her hangi bir List<string> veya List<int> gibi bir veriyi string.Join metodu ile kolayca virgül veya başka bir karakter ile ayrılmış string ifadeye çevirebilirsiniz. Bunu için aşağıdaki ifadeyi kullanabilirsiniz.

string.Join(",", Tags);

string.Join metodundaki ilk parametre stringe dönüştürülecek ifadede kullanılacak ayıraç karakterdir.İkinci parametre yani Tags List<string> gibi bir listedir.