LNK uzantılı dosyayı açma

recepguvenc (26) 6 yıl önce sordu

Merhaba ;

Benim bazı dosyalarımın uzantası LNK ben bunları nasıl açabilirim acil

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

LNK uzantılı dosyalar Windows tarafında kısayolu dosyalarına verilir.Açıkçası sizin durumunuzda ekstrem bir durum yoksa dosyalarınızın sonundaki .lnk uzantısını silerek asıl dosyayı açıyor olmanız gerekir.

Daha öncesinde bu tarz bir durum başıma gelmişti ve bilgisayarımdaki tüm .lnk uzantılı dosyalar Chrome ile açılabilir olmuştu.Bunu regedit üzerindeki basit bir ayar ile düzeltebilmiştim.Ayrıca uzmanim.net de sorunuza benzer birkaç sorun çözüme kavuşturulmuş.Aşağıdaki konuları inceleyerek sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Tüm uygulamalar Chrome ile açılıyor? Tüm kısayol .lnk dosyaları Chrome ile açılıyor?

Windows 7 lnk kısayol sorunu

.exe uzantılı HERŞEY .lnk oldu