Lukitus virüsü ile resimlerim şifrelendi

barisgfb (1) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarıma lukitus virüsü bulaştı. Resimlerimin uzantısı .lukitus oldu. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Toplam 4 cevap

toprak34 (2026) 6 yıl önce cevapladı

Lıkitus Virüsü nasıl temizlenir? (tıkla) Bu soruyu önceden sormuşsunuz.

@alattin abi :) Hala çözüm yok değil mi?

 (Virüse)

alattin 6 yıl önce

Maalesef çözüm yok Toprak

ybaskin34 (1440) 6 yıl önce cevapladı

burada paylaşılmış bi bak istersen işine yarar.

link : https://uzmanim.net/soru/lukitus-virusu-nasil-temizlenir/80871

toprak34 6 yıl önce

@ybaskin34 Aynı linki paylaşmışız :)

ybaskin34 6 yıl önce

@toprak34 kusura bakma sayfayı açarken görmedim herhalde yazarken sende yazıyordun sen daha hızlıydın :) :)

toprak34 6 yıl önce

@ybaskin34 Kalsın bir şey olmaz :)

ybaskin34 6 yıl önce

@toprak34 eyvallah. :)

toprak34 6 yıl önce

@ybaskin34 :)

barisgfb (1) 6 yıl önce cevapladı

bunu denedim olmadı bilgisi olan başka biri varmı

toprak34 6 yıl önce

@barisgfb lukitus virüsünün çözümü yok.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Lukitus bilinen fidye virüsleri (ransomware) arasında en tehlikelilerden biridir. @toprak34'ün paylaştığı ilgili linkte @alattin hocamın belirtmekte olduğu gibi fidye virüslerinden kurtulmak kolaydır ancak fidye virüslerinin şifrelediği dosyaları kurtarabilmek ya imkansızdır ya da imkansıza yakındır.

Bazı fidye virüslerinin çözümü uzmanim.net'te verilmiştir ancak lukitus virüsü için şuan bilinen bir yöntem yoktur. Eğer dosyaların hayati önem taşımıyorsa format at gitsin.