Lütfen F Sürücüsüne bir disk yerleştirin hatası

jackrudolphgs (59) 5 yıl önce sordu

Micro sd kartları pc ye takıyorum ama her birinde bu hatayı veriyor.

Yönetten Harf atadım falan sonuç aynı..Nedir çözümü ?

Toplam 3 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

Başlat arama yerine " Komut İstemi " yazarak çıkan sonucu yani " Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştır "

Gelen siyah ekrana şu kodu yaz : ( senin micro sd card hangi sürücü ise onun ismini yaz E yerine. )

chkdsk E: /r /f

E: taramak istenen sürücünün harfi.
/r: bozuk alanları bul ve okunabilir verileri kurtar.
/f: Disk üzerindeki hataları düzelt.

ybaskin34 5 yıl önce

@jackrudolphgs bu yöntemi dene olmadı başka çözüm seçeneklerine bakalım..

jackrudolphgs (59) 5 yıl önce cevapladı

Dediğinizi yapınca Doğrudan erişim için birim açıklamıyor diyor.. ?

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

MicroSD kart arızalı veya hasar görmüş olabilir. Telefonda düzgün çalışıyor muydu?