maak fidye virüsü ile dosyalarım bozuldu nasıl düzeltirim ?

kullanici926594 (1) 2 yıl önce sordu

sohut the park indirdim crakli ve sonra bilgisayarım daki oyunların uzantısı .maak oldu sonra vırusu eset ıle sıldım fakat vırüs harici diskimede bulaşmış ve tum fotograf ve oyun dosyalarını bozmuş nasıl düzelticem lütfen yardım edin

Toplam 1 cevap

murat (12492) 2 yıl önce cevapladı

https://uzmanim.net/soru/bilgisayara-stop-djvu-fidye-virusu-bulastiginda-yapilmasi-gerekenler/105038

Geçmiş olsun.  .maak uzantısı STOP DJVU fidye virüsüne ait. Bilinen bir çözüm yolu yok. Şifreli dosyalar şuan için sadece fidye ödenerek çözülebiliyor.

Yapabileceklerini yukarıdaki linkte yazıyor.