MacBook Air kullaniyorum. Pil sarj olmuyor. Battery control uygulamalarina gore batarya sorunu yok. Ne yapmam gerekir?

ahmettin (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarim MacBook AIR MID-2012.

Yaklasik 8-10 ay once orijinal bataryasini Amazondan aldigim yeni bir batarya ile degistirdim. Servis dogrudan yeni pil satma derdinde. 650 TL istiyor.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Şarj adaptöründe sorun olabilir mi? Kontrol ettiniz mi?

Bataryanız sağlam fakat şarj adaptöründe bir sorun olabilir, kablosunda ezilme vs olabilir.  Genelde bu sorun oluyor. Adaptörün bilgisayara bağlantı noktasında ezilme, içte kopma gibi sorunlar oluyor.

ahmettin (1) 7 yıl önce cevapladı

Sarj adaptoru normal calisiyor. Bazen %84 e kadar ciktigi oluyor sonra gunlerce %1 den yukari cikamiyor.