Malwarebytes Kurulum Dosyasında Virüs olabilir mi?

mim123 (3) 1 yıl önce sordu

Merhabalar. https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou sitesinden indirdiğim kurulum dosyasını virüstotal'da tarattığım zaman Jiangmin tarafından Backdoor.Generic.cjue isimli virüs tespit ediyor. Acaba bu yersiz bir algılama mıdır?

Toplam 2 cevap

xbedirhanx (836) 1 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Malwarebytes'i, Malwarebytes'in orjinal sitesinden indirirseniz hiçbir sıkıntı olmaz.

mim123 1 yıl önce

Anladım hocam. İlgili konudaki linkten indirmiştim, bağlantı güvenli yazıyordu. Çok teşekkürler. :))

xbedirhanx 1 yıl önce

Rica ederim:)

alattin (16999) 1 yıl önce cevapladı

Verdiğin link orijinal Malwarebytes linki. Malwarebytes kurulum dosyasında virüs yok.

Virustotal üzerinde pek çok antivirüs uygulamasına ait tarama motoru var. Bunlar zaman zaman False Possitive denen yanlış gösterimler yapabilir.  Jiangmin de hatalı göstermiş.

Antivirüslerin birbirini virüs olarak gösterme olasılığı var. Antivirüslerin yapısından dolayı, kullanılan bazı kütüphaneler false possitive sonuca sebep olabiliyor.

mim123 1 yıl önce

İçten içe, bunun yanlış pozitif olduğunu düşünsem de tereddüt ettiriyor insana malesef. Mesela her zaman kullandığım revouninstaller programının .exe dosyası da virüstotalde |Trapmine Malicious.high.ml.score|

mim123 1 yıl önce

olarak görünüyor ancak muhtemelen bu da yanlış pozitif, ancak olmama ihtimali yüklemememe yetti. :D Yardımınız için çok teşekkürler hocam. İyi günler dilerim. :))