Masaüstü Bağlam Menüsüne Denetim Masası Seçeneği Eklemek

Anonim (156) 7 yıl önce sordu

Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerinde masaüstü bağlam menüsüne denetim masası öğesi nasıl eklenir

Toplam 1 cevap

Anonim (156) 7 yıl önce cevapladı
  1. Windows logosu + R tuşlarına basın notepad yazın enter tuşuna basın
  2. Not defterine şu kodları yazın:
    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Denetim Masası]
    "Icon"="control.exe"

    [HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Denetim Masası\command]
    @="\"C:\\Windows\\System32\\control.exe\""

  3. Dosya seçeneğine tıklayın açılan menüden Farklı Kaydet... seçeneğine tıklayın
  4. Kayıt türünü Tüm Dosyalar (*.*) olarak değiştirin
  5. Dosya adına Q.reg yazın Kaydet butonuna tıklayın
  6. Q.reg Dosyasını açın gereken onayları verin
  • Denetim Masası seçeneğini kaldırmak için
  1. Windows logosu + R tuşlarına basın regedit yazın enter tuşuna basın
  2. HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Denetim Masası yoluna gidin
  3. Denetim Masası klasörünü silin