Masaüstümdeki Ağ Bağlantılar adlı eklentiyi silmek istiyorum fakat silemiyorum.

malikyt30 (1) 3 yıl önce sordu

Yaklaşık 1 ay önce masaüstümde kendi kendine oluşan bir "ağ bağlantıları" adlı eklenti silinmiyor. Sağ click yapınca ya "aç" ya da "kısayol oluştur" çıkıyor fakat hiçbir türlü sil botunu gelmiyor.

Toplam 1 cevap

ilkaybaki16 (572) 3 yıl önce cevapladı

Bunlar silinmez, kaldırmak için yöntemler vardır, sizin Windows kaçsa ona göre yapın, ben aşağıda Windows sürümlerine göre yöntemlerini yazacağım siz hangi Windows kullanıyorsanız onu yaparsınız.

Windows 10

1- Ayarlar'a tıklayın.

2- Kişiselleştirme'ye tıklayın.

3- Temalar'a tıklayın.

4- İlgili Ayarlar'ın altında Masaüstü Simge Ayarlar'ına tıklayın.

5- Burada bende sadece "Geri Dönüşüm Kutusu" tikli, sende "" tiklidir, "" tikini kaldırıp Uygula > Tamam dersen masaüstünden kalkar.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Windows 7 [Windows 10 kullandığım için gösteremeyeceğim]

1- Aramaya "Masaüstü Simgeleri" yazın, "Masaüstündeki genel simgeleri göster veya gizle" tıklayın.

2- Açılacak olan Masaüstü simge ayarları kısmından Windows 10'da gösterdiğim pencere gelecektir, tik kaldırarak yapabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Windows 8

1- Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın, Kişiselleştir'e tıklayın.

2- Masaüstü Simgelerini Değiştirin'e tıklayın

3- Burada yazan tiki kaldırıp Uygula > Tamam deyin.

NOT: İnşallah yardımcı olmuşumdur.

anilerdogan 3 yıl önce

Helal olsun iyi uğraşılmış.