Masaüstüme "config" adında bir dosya gelmiş

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Ben böyle bir dosya oluşturmadım. Masaüstüme config adında bir dosya gelmiş. İçinde de "coplay_76561198392536417.vdf" adında bir dosya var. Virüs mü bu? Nereden gelmiş?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Steam üzerinden bir oyun indirdiysen, kurduysan bundan dolayı oluşmuştur. .vdf uzantısı Valve şirketinin oyunlarına ait, Half-Life 2, Counter-Strike gibi oyunlar bu tür dosyalar kullanıyor.

Virüs değil. İçin rahat olsun. Bazı kullanıcılar steam üzerinde resim değiştirdikten sonra masaüstünde coplay_(rast gele sayı).vdf şeklinde dosya oluştuğunu görmüşler. Belli ki Steam kaynaklı bir dosya.