Masaüstünde bir programın isminin tamamı nasıl gösterilir?

omercik (9418) 6 yıl önce sordu

Windows 10 kullanıyorum, Internet Download Manager programı gibi ismi uzun olan programların ismi masaüstünde tam olarak gözükmüyor. Ben tamamının gözükmesini istiyorum, bir ayarı var mı?

https://i.hizliresim.com/YNr5rZ.png

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Masaüstündeki simgelerin metinlerinin tamamı görünsün istiyorsan, ikonların boşluğunu ayarlayabilirsin:

  1. Windows ve R tuşlarına bas.
  2. Açılan pencereye regedit yaz ve enter tuşuna bas.
  3. Kayıt defterinde şu yolu izle:
    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
  4. Burada IconSpacing anahtar kelimesini bul. Çift tıkla.
  5. Normal değeri bende  -1128 görünüyor. Bu değeri örneğin -2128 yap.
  6. Tamam'ı tıkla.
  7. Bilgisayarı yeniden başlat.

Bilgisayar yeniden başladığında simgelerin metinleri artık üç nokta şeklinde değil tam olarak görünecektir.

candan 6 yıl önce

@alattin hocambunun bir yöntemi olduğu hiç aklıma gelmezdi bilgisayar dünyasında çareler tükenmiyormuş ))

alattin 6 yıl önce

@candan kayıt defteri üzerinden bu tür bazı istekler yerine getirilebiliyor :)

candan (4301) 6 yıl önce cevapladı

Masa üstünde program simgeleri program ismi uzun ise tam olarak görünmüyor mause simge üzerine tıklatırsan tamamını görürsün

omercik 6 yıl önce

Üzerine tıklamadan daima tamamını göstermenin bir ayarı yokmudur hocam?

omercik 6 yıl önce

Teşekkürler

mutecessis 6 yıl önce

"yok evet " ne demek ? @candan