Mavi ekran hatası alıyorum nasıl çözebilirim?

yaban (3) 3 yıl önce sordu

Merhabalar ben bugün iki kere mavi ekran aldım:

minidump

Nasıl düzeltebilirim? Windows 7 32 bit kullanıyorum.

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Belleklerden kaynaklanıyor gibi. Memtest86 ile RAM'lere test uygula.

1 Tane bile hata bulunması belleklerde sorun oluşturması için yeterli bile. Ayrıca Aida64 ile HTML raporu oluştur, raporu dosya yükleme servislerden birine upload edip linkini at.

yaban 3 yıl önce

kurdum fakat sadece imleç gibi bir şey yanıp sönüyor.

hydra 3 yıl önce

Memtesti yaptın mı? @yaban

yaban 3 yıl önce

yapamadım sadece imleç yanıp sönüyor

hydra 3 yıl önce

SS atabilir misin? @yaban

yaban 3 yıl önce

https://hizliresim.com/Pgq6if

hydra 3 yıl önce

Eski sürümlerini indirip dener misin? @yaban

yaban 3 yıl önce

test bitti no error yazdı.

hydra 3 yıl önce

Çift modul RAM'mi kullanıyorsun? @yaban

hydra 3 yıl önce

Aida64 ile HTML raporu oluşturur musun?

yaban 3 yıl önce

yeni attım

hydra 3 yıl önce

RAM'lerden kaynaklandığını düşünüyorum, çift slot RAM'in var. Net bir sonuç için RAM'leri teker teker denemen lazım. @yaban

yaban 3 yıl önce

bir ram belleğim mavi ekran hatası verdi

hydra 3 yıl önce

Minidump dosyasını tekrar atar mısın? RAM'leri teker teker memtest testine sok. @yaban

yaban 3 yıl önce

ilk hata verene teste koydum birden değişik yazılar, noktalar çıktı. ram belleği tekrar çıkarıp taktığımda no error hatası vardı. ikinci ramda no error verdi. tüm ram belleği taktım bilgisayarı çalıştırdım mavi ekran verdi. teste koyduğumda çok hata vardı(resmini attım) ve minidump dosyasını güncelledim.

yaban 3 yıl önce

kusura bakmayın sizide uğraştırdım.

hydra 3 yıl önce

Hocam RAM'ler den ibri yada birden fazlası sorunlu, 65000+ hata vermiş.

hydra 3 yıl önce

En son aldığın mavi ekran bellek havuzunda sorun olduğunu belirtiyor, yaptığın Memtest sonucunda ise 65000+ hata aldığın görünüyor. @yaban

yaban 3 yıl önce

ne yapmalıyım

hydra 3 yıl önce

Yeni RAM almaktan başka yapabilecek bir şey yok maalesef @yaban

yaban 3 yıl önce

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

hydra 3 yıl önce

Rica ederim. @yaban