Mavi Ekran hatası oyunlara girince

mukobaba (1) 7 yıl önce sordu

oyunlara girince ve arada sırada durduk yere alıyorum bu hatayı pc kapanıyor ve boyle bir ekran cıkıyor bu neden oluyor lutfen yardm edin 2 aydır bunla ugrasıyom

Toplam 2 cevap

blackheaven (728) 7 yıl önce cevapladı

Mavi ekran hatası işletim sisteminizden,ramden veya ekran kartindan kaynaklanmaktadir. Oncelikle bilgisayarinizin ozelliklerini ve modelini yazarsaniz size daha yardimci olabiliriz.

Ram modeliniz bilgisayariniza uygunmudur? Rami sonradan mi eklediniz yoksa bilgisayar alindigindaki ram mi ?

Ekran karti driveriniz guncelmi ? Sicaklik degerleri nasil ?

işletim sisteminizi ne kadar zamandir kullaniyorsunuz ? Format atmayi denedinizmi ?

Bilgisayar bu hatayi verdigi zamandan beri bilgisayarinizda ne gibi degisiklil yaptiniz ?

mukobaba 7 yıl önce

bilgisayar düzmecedir ram 4gb

mukobaba 7 yıl önce

intel işlemci

mukobaba (1) 7 yıl önce cevapladı

HER ay format atıyoruz bişey değişmiyor

ekran kartı driver güncel

ram aldıgımızda vardı

ekran kartı anakarta bağlı

blackheaven 7 yıl önce

Format atınca birşey değişmiyorsa sorunun donanımsal olduğunu kanıtlıyor mavi ekran, Ram almadan öncede de var diyosanız ramden dolayı değil. harıci ekran kartı yok , O zaman iki seçenek kalıyor. Hard disk veya anakart problemli

mukobaba 7 yıl önce

hangisinde sorumn oldugunu nasıl anlayabilirim

mukobaba 7 yıl önce

ona gore yenısini alabilirim