Messenger'da ekli olmayan birine mesaj gönderince okunduğu nasıl anlaşılır?

nehir68 (86) 6 yıl önce sordu

Facebook Messenger'da karşı tarafta ekli değilim mesaj gönderiyorum ama sadece içi boş onay işareti var. Yani gönderildi işareti. Acaba okundu mu yoksa görülmedi mi mesaj? Bunu anlayabilir miyim? İçi boş onay işareti oldugu halde okunmuş olabilir mi. Yani bize okunduğu gözükmüyor mu?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Eğer sizde ekli olmayan birine gönderiyorsanız, o mesaj gönderdiğiniz kişiye "şu kişi seninle iletişim kurmak istiyor" diye gider. Ayrıca Messenger o kişiye gönderdiğiniz mesajla alakalı "kabul et" ve "reddet" diye iki seçenek sunar.

Mesajı gönderdiğiniz kişi bu iki seçenekten birine tıklamamışsa siz onun o mesajı okuyup okumadığını anlayamassınız. Gönderdiğiniz kişi mesajınızı görebilir ama kabul etmediği için sizde "görüldü" işareti çıkmaz. Mantık budur.

Yani kısacası içi boş onay işareti olması o mesajı karşı tarafın görmediği anlamına gelmez. Görmüş olabilir.

nehir68 6 yıl önce

Kendime gonderiyorum baska hesaptan mesela onay ya ret yapmiyorum ama o mesajlarin icini okudugumda bana ici mavi dolu tik gozükuyo hesabimdan baktiğımda

nehir68 6 yıl önce

Ama başkasına gönderince de öyle mesajların içine girmiş olsa ben de öyle içi dolu mavi tik gozükmez mi. Karşı tarafın mesajı okuduğuna eminim ama yine de bos tik gozükuyo

omercik 6 yıl önce

Karşı taraf ile daha önce hiçbir şekilde mesajlaşmamışsanız, yani karşı tarafa ilk kez gönderiyorsanız mesajı içi dolu onay kutusu gözükmez. Kendinize gönderdiğiniz hesapla kendi hesabınız arasında daha önce bir şekilde mesajlaşma yapıldı mı? @nehir68

nehir68 6 yıl önce

Hayir yapilmadi

nehir68 6 yıl önce

Yani mutlaka okuyordur öyle değil mi. Yani görmeme imkanı yok

omercik 6 yıl önce

Evet öyledir. Hesabınızda ekli olmayan birine mesaj gönderdiğinizde o mesaj karşı tarafa "mesaj isteği" olarak gider ve karşıdaki kişinin o mesajı görüp görmediğini anlayamayız. @nehir68

nehir68 6 yıl önce

Kendime gönderince öyle çıkıyo mavi dolu tik. Acaba diyorum başkasına gönderdiğimde niye çıkmıyo demekki okumuyor diye dusunuyorum. Ama bir keresinde ayni kisiye farkli hesaptan mesaj gönderdigimde böyle mavi dolu tik oldu yani teslim edildi

nehir68 6 yıl önce

Ama ben mesaj göndermeden ekledim o kisiyi fakat onda ekli degilim bunu da belirteyim

omercik 6 yıl önce

Az önce denedim sizin için. Birini arkadaşlıktan çıkarıp Messenger'dan mesaj gönderdim ve içi boş onay işareti gözüktü. O kabul edene kadar iletildiği görülmedi. @nehir68

nehir68 6 yıl önce

Kafamdaki soruların cevabını alamadım ama yine

nehir68 6 yıl önce

Bi kaç tane daha bisey sorcam özelden yazabilir miyim

nehir68 6 yıl önce

Bi kaç tane daha bisey sorcam özelden yazabilir miyim @farurhenho