Microsoft SQL Management studio 18 açılmıyor sorununun çözümü nedir?

alattin (16999) 4 yıl önce sordu

Microsoft SQL Management studio 18 simgesini tıkladığımda ekrana kısa bir süreyle Microsoft SQL Management studio 18  açılış ekranı geliyor sonra bu ekran kapanıyor ve Microsoft SQL Management studio 18  başlamıyor.  Tekrar simgeyi tıkladığımda yine aynı şey oluyor.

Microsoft SQL Management studio 18 açılmıyor sorununun çözümü nedir?

Toplam 3 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Eğer Microsoft SQL Management studio 18 çalışmıyorsa, ekrana sadece splash ekranı gelip kapanıyorsa aşağıdaki çözümü uygulayın.

Şu klasöre gidin:

C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server Management Studio 18\Common7\IDE\PrivateAssemblies\Interop

bu klasör altındaki Microsoft.VisualStudio.Shell.Interop.8.0.dll dosyasını kopyalayın. Daha sonra şu klasöre gidin:

C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server Management Studio 18\Common7\IDE\PublicAssemblies

Buraya yapıştırın. Üzerine yazayım mı diye sorduğunda onay verin.

Artık Microsoft SQL Management studio 18  açılacaktır.

thoshan (1) 4 yıl önce cevapladı

Aynı sorun ile ben de karşılaştım.Dediklerinizi yaptım ve sorun giderildi. teşekkrler paylaşımınız için.

alattin 4 yıl önce

@thoshan işine yaramasına sevindim

erayhamurlu (1) 3 yıl önce cevapladı

Teşekkürler işime yaradı.

alattin 3 yıl önce

Teşekkürler yorum için