Mikrofon cızırtı ve robot sesi çıkması sorunu nasıl çözülür? Mikrofon ses sorunu

ilkaybaki16 (572) 3 yıl önce sordu

Merhaba, benim PC masaüstü, ben masaya konulan mikrofon'dan almıştım, temizdi. Ta şimdiye kadar. Birden ses kesilmeye başladı kontrol ettiğim de konuştuğum zaman cızırtı ve robot sesi gelmeye başladı. Sorun mikrofon'da mı PC'de mi olabilir?

Toplam 2 cevap

darkcrak (5168) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarını güncelle eğer sorunun devam ediyorsa mikrofonu garantiye yollamanı tavsiye ederim.

ilkaybaki16 3 yıl önce

Başka cihazda denedim mikrofon normal çalışıyor, kendin PC de çalışmıyor. @darkcrak

darkcrak 3 yıl önce

Bilgisayarını güncellemeyi dene @ilkaybaki16

ilkaybaki16 3 yıl önce

Dediğini yaptım ama olmadı, bende format atayım dedim, olmazsa buraya yazarım. @darkcrak

ilkaybaki16 3 yıl önce

Format attım yine olmadı. @darkcrak

hydra (3800) 3 yıl önce cevapladı

Bundan mı aldın? Eğer bundan aldıysan zaten mikrofonun ömrü maks o kadar. Ya direkt bozuluyor ya da böyle ses sorunları ortaya çıkıyor. Mikrofonda mı, yoksa PC'de mi olduğuna karar verebilmek için öncelikle başka bir "çalışan" mikrofon ile denemen gerekiyor.

ilkaybaki16 3 yıl önce

https://www.cimri.com/en-ucuz-rampage-sn-rmx2-chatty-siyah-usb-rgb-ledli-gaming-oyuncu-masaustu-mikrofon-fiyatlari,651765572 bundan aldım, başka cihazda denedim mikrofon normal çalışıyor, sorun pcdeymis format atsam düzelir mi? @hydra

hydra 3 yıl önce

O PC'deki mikrofon ayarların ile şu anki kullandığın PC'de ki mikrofon ayarı aynı mı? Gürültü tutma, akustik eko iptali gibi ayarlara falan bir bak. Realtek güncellemeyi dene. @ilkaybaki16

ilkaybaki16 2 yıl önce

O pcdeki mikrofon ayarına nereden bakcam? Öyle bir ayar mı var? @hydra