Mobilden paylaşılan wifi ağına bağlanamama sorunu

ahmetg (1) 3 yıl önce sordu

Eski bir laptopum var xp home sistemli. Normal modem wifi ağına bağlanıyor fakat telefondan paylaşım açtığım ağa bağlanmıyor. Telefon samsung s8 plus. 4.5g'yi kapatarak da denedim, ne yaptıysam sonuç alamadım. 2 yıl önce samsung j5 kullanıyordum ona bağlanıyordu. S8 plusta bağlanmaması neden kaynaklanabilir?

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

İşletim sistemi güncel olmadığı için o wifi ağını bilgisayarın tanımıyor ama bilgisayarını Windows 10'a yükseltirsen o telefonundaki paylaşımını tanıyabilir.

ahmetg 3 yıl önce

Üstadım bu laptop win7 bile kaldırmaz sanırım. 512 MB ram 80 gb hd, mobil pentium M 740 işlemci var. 14 yıllık makina. Senede bir böyle memleketime tatile gelince kullanıyorum. Başka çözümü yok mudur? Tüm mesele işletim sistemi mi?

darkcrak 3 yıl önce

Güncel değil yani desteklemiyor yeni sürümleri yani yeni modelleri bu yüzden sorun çıkartıyor olabilir @ahmetg

darkcrak 3 yıl önce

Windows 10 kaldırmaz bilgisayarın yani yapacak bir şey yok sanırsam @ahmetg

darkcrak 3 yıl önce

Wifi kartını güncellemeyi dene diyecem ama Windows xp'yi yeni sürümü desteklemeyebilir çünkü bayaa eski bir işletim sistemi @ahmetg

ahmetg 3 yıl önce

Ağ donanımlarının tümünü kaldırıp yeniden yüklettim ama değişen bir şey yok. Sanırım yapacak bir şey yok bu durumda. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için @darkcrak