Modemden site engelleme nasıl yapılır?

userss (1) 6 yıl önce sordu

zywall usg 100 kullanıyorum kullanıcıların video bazlı sitelere ve bazı web sitelerine girişini engellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim

krsn 6 yıl önce

modem ara yüzünden yapa bilirsin filitre bölümünden yapabilirsin sanırım..

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Eğer internet servis sağlayıcısı TürkTelekom ise bu servis sağlayıcının ücretsiz "Güvenli İnternet" (tıkla) hizmetinden faydalanarak bu istediklerini yapabilirsin:

Güvenli İnternet Hizmeti ile alakalı Sıkça Sorulan Sorular (tıkla)

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

HTTPS protokolüne sahip siteler (vaktiyle modem üreticisinden aldığım bilgiye dayanarak söylüyorum) modem arayüzünde bulunan "filtreleme" özelliği kullanılarak engellenemiyor. Bunun yerine direkt olarak HTTPS protokolünü engellemeniz gerekiyor. Ama bunu yaparsanız HTTPS kullanan diğer sitelere (YouTube, Facebook...) giremeyebilirsiniz.