Modeme 4 kişi bağlı gözüküyor. İnternet yavaşlar mı?

siyahpunto (1) 5 yıl önce sordu

merhaba yeni modemimde aynı anda 4 ağ gözüküyor bu internet hızı açısından bir problem olur mu acaba ?

Eğer olursa bu problemi nasıl çözebilirim acaba ?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

İnternetine evde kaç kişi bağlanıyor? 4 kişi bağlanmadığı halde 4 kişi gözükmesi normal değil. Hız açısından öyle aman aman bir problem yaşamazsın ama internetini kullanan kişi sayısı arttıkça, o anki gelen internet hızı cihazlar arası bölüştürüleceği için hızın yavaşlayabilir.

siyahpunto (1) 5 yıl önce cevapladı

bu gün modemi yeni aldım kurulumu yaptıktan sonra dikaktimi çekti ,modemin markası zyxel1,2,3,4 gibi isimlendirilimiş şekilde

ben modemin altında yazan şifre ve ağ adına göre kurulum yaptım ama hızım biraz yavaş.

modem markası ZYXEL VMG3312

bu arada evde 1 laptop 3 telefon var herkes aynı ağ üzerinden bağlanıyor

omercik 5 yıl önce

1 laptop + 3 telefon 4 ediyor. O halde 4 kişinin bağlı gözükmesi çok normal. O Zyxel 1,3,4, diye adlandırması kafanı karıştırmasın. O modeme özel bir numara.