Modeme bağlı bilgisayarlara hız kısıtlaması nasıl yapılır?

oguzhan34 (96) 6 yıl önce sordu

İnternetime 4 bilgisayar bağlı.  Hızım 16 mbps 250 gb akn 10 günde doluyor. Ben yeterli kullanamıyorum  akn dolduğu için.  Şuan 5 mbps hız var. Kullanamıyorum. Qos ayarını buldum ama beceremedim.

Modem modeli :ZyXEL VMG3312-B10B

Toplam 1 cevap

malgibiolan (307) 6 yıl önce cevapladı

Devre Dışı Olan Yeri Etkin Yap.

Ordaki Lan Yazan Yere Bağlanmalarını İstediğin Mbps Değerlerini Gir.

Lan Ne Demek ? = Aynı yapıya sahip sınırlı bir alan içerisindeki birbirine bağlı bilgisayarların yerel ağ olarak adlandırılan yapıya LAN adı verilir.

Ev İnterneti , İnternet Kafe Gibi.

Üst Trafik Önceliği Yazan Yeri Kendi Cihazını Seç.

Ve Kaydet.

Not : BU DEDİKLERİM YANLIŞSA KUSURA BAKMAYIN.

oguzhan34 6 yıl önce

@malgibiolan üst trafik önceliğinde şu şıklar var. "ethernet önceliği" "ip önceliği" "paket uzunluğu" yazıyor. Hangisini seçmeliyim.

malgibiolan 6 yıl önce

@oguzhan34 öncellikle ethernet önceliğni dene olmassa ip önceliğini seçip oraya cihazının ipsini yaz

oguzhan34 6 yıl önce

@malgibiolan ip adresi seçince ip adresi gir seçeneği yok.

oguzhan34 6 yıl önce

@malgibiolan sadece bunları yapmak yetmiyor sanırım. kuyruk sınıf falan da yazıyor.

malgibiolan 6 yıl önce

@oguzhan34 İp Yeri Seçiliyken Fotoğraf Atabilirmisin

oguzhan34 6 yıl önce

@malgibiolan https://hizliresim.com/gOroVL

malgibiolan 6 yıl önce

Lan Yerine İp Adresini Gir Kendi Pcnin Sonra İo Önceliğini Seç Uygula De.

oguzhan34 6 yıl önce

@malgibiolan lütfen geçerli bir azalma değeri giriniz. hatası veriyor.

malgibiolan 6 yıl önce

@oguzhan34 Oraya Değer Gir Ondan Sonra Uygula De

oguzhan34 6 yıl önce

@malgibiolan değer giriyorum da genel olarak kısıtlama yapıyor. Dediğim gibi sadece orada değer girmekle bitmiyor.