modemime reset atamiyorum

miidlen (1) 7 yıl önce sordu

tplink modemine reset atmak istiyorum. amma modemin tum isiklari birlikde yanip sonuyorlar nerdeyse 1 saniye aralikli. reset tusunu 6-10 saniye basili tutsam bile bir fayda vermiyor. bilgisayardanda modem gorsenmiyor/ napabilirim?

Toplam 2 cevap

kawamoto (71) 7 yıl önce cevapladı

Modem reset için 20 saniye kapalıyken basılı tut, sonra reset tuşunu bırakmadan modemi aç 20 saniye daha reset tuşuna basılı tut.

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Birde reset tuşu ile birlikte açma düğmesine basarak dene bakalım (İki düğmeye aynı anda basılmalı). Ayrıca modemlerde hard reset (fabrika ayarlarına dönme) için küçük bir delik olur. Senin modemindede bu hard reset deliği olmalı. Eğer varsa o deliğe ince, sivri ucu olan bir madde (çivi, kürdan vb) sokup birkaç saniye basılı tutmalı, bu işlemi modemdeki ledler sönüp yeniden yanana kadar sürdürmelisin.