Modemimin wireless i çalışmıyor

kalenderrr (41) 7 yıl önce sordu

Merhaba, modemim ile internet kablosu aracılığı ile internet alabiliyorum,modemimin wireless ışığı yanmasına rağmen telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarım modemi görmüyor, modemim arızalanmış olabilir mi?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Modem arabiriminde Kablosuz Ağ Ayarlarında WiFi bağlantılar için kanal seçimleri olur. Bu kanallar 1'den 13'e kadar numaralandırılmışlardır. Bu ayarlardan mekanların özeline göre (eşyaların ve elektrikli aletlerin konumları, fazlalığı vs) kanal seçimleri yapılır. Deneme yoluyla kanalları değiştirerek en uygun kanalı bulabilirsin. Normalde en güzel çalışan kanallar 1,3,5 ve 11 numaralılardır ama mekan özelliğine göre bunlar değişebilir. Denemek lazım.

kalenderrr 7 yıl önce

Teşekkür ederim, modem ismini ve şifresini manuel olarak girince sorun çözüldü.

temmuz 7 yıl önce

Geçmiş olsun :)