Modemin arkasındaki yazan bilgilerle telefonuma sızabilirler mi?

leylaba (1) 3 yıl önce sordu

Akrabamızın biri modemin arkasındaki bilgilerin fotoğrafını istedi ailem de atmış, kendi modeminde sorun varmış sanırım bizimkini merak etmiş, modemin arkasında şifresi modeli her şeyi yazıyor bu bilgilerden telefonlarımıza sızabilir mi?

adils 3 yıl önce

şifre değişmişmi ?

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Ağ'a bağlı değillerse herhangi bir sorun teşkil etmez. Endişelenmeyin.

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

Telefonunuza sızamaz.  Ama uzaktan modeminize erişebilir (Eğer modeme uzak erişim WAN IP adresine açıksa).  Modemde güvenlik açığı varsa modemde script çalıştırabilir veya sizi farklı sitelere yönlendirebilir.  Bu bahsettiğim şeyler teknik olarak yapılabilir şeyler. "Teknik olarak" lafını özellikle kullandım yapılabilecek şeyler temel bilgisayar bilgisi ile olacak şeyler değil.

Sadece modem bilgilerini kullanarak hoop telefona sızdım diye bir şey olamaz.

Akrabalarınızdan böyle şeyler umuyorsanız da onlardan uzak durun. Böyle insanlardan kimseye hayır gelmez.