Moka virüsü bulaştı, sistem geri yükleme yaparak kurtulabilir miyim?

memre (1) 4 yıl önce sordu

Laptopuma "Moka" virüsü bulaştı. Şuan bilgisayarı malware programı ile taradım fakat tüm dosyalarım hala şifreli. Sistem geri yükleme yaparak dosyalarımı kullanılır hale getirebilir miyim ?

Sistem geri yüklemeyi başlatalı yaklaşık 27 saat oldu halen devam ediyor. Ve "sistem geri yükleme işlemi kayıt defterini geri yüklüyor" yazıyor. Beklemeye devam etmeli miyim ?

Boşuna bekliyor olabilir miyim ?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Sansin varsa virus geri yukleme noktalarini silememistir. Denememde fayda var ve mutlaka sonuna kadar bekle. Bazen virus geri yukleme noktalarini silemiyor bu da kurtarma olasiligini arttiriyor.