Monitördeki bozuk alana görüntü gitmesini engellemek mümkün mü?

kocayi (1) 6 yıl önce sordu

Bilgisayar monitörümün alt kenarında 1 cm genişliğinde darbeye bağlı renkli çizgiler oluştu. Benim merak ettiğim, bu çizgili alana görüntü gitmesini engelleyebileceğimiz veya ekran alanını daraltabileceğimiz bir program var mı? Nasıl çözebilirim bunu? İlginiz için teşekkür ederim..

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Ekran çözünürlüğünü düşürmeyi deneyebilirsiniz.

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

İşletim sistemi görüntü özelliklerinden çözünürlük değiştirilebileceği gibi monitör üzerinde bazı ayarlar icin dugmelerde olur. Bunlar ekran kontrastı, parlaklık, görüntü kaydırma ve boyutlandırma gibidirler (Çoğu monitörde vardır bu ayarlar ve düğmeleri). Oradan da yapabilirsin.