Mozilla Firefox Quantum nedir ve nasıldır?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Mozilla Firefox'un Quantum sürümü çıktı (57. sürüm beta olarak yayınlandı) çok hızlı olduğu söyleniyor. Aranızda indirip kullanan var mı? Kullandıysanız memnun musunuz? %30 daha az RAM tüketimi olduğu yazıyor.

Toplam 2 cevap

toprak34 (2026) 6 yıl önce cevapladı

Kendim bizzat indirdim, test ettim. Gerçekten hızlı bir tarayıcı. Ancak şuan betada. Final sürümü 14 Kasım'da çıkacakmış. Hızlı tarayıcı sevenler indirebilir.

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

Umarım bu sürümle eski popülerliğine kavuşur. RAM ve işlemci kullanımının azaltıldığı ve Chrome dan daha hızlı sayfa gezinme yaptığını yazmış Firefox.

Edit: Mozilla da artık diğer tarayıcılar gibi görev yöneticisinde birden fazla .exe üzerinde çalışıyor. Bu da farklı sekmelerin birbirinden bağımsız çalışmasını ve sekmelerin biri hata verdiğinde diğerlerini etkilememesini sağlayacaktır diye düşünüyorum.

toprak34 6 yıl önce

@ismailsarp evet bende dün farkettim onu :)