Msconfig ayarları nasıl olmalıdır?

givozip (0) 6 yıl önce sordu

Windows 10 için en iyi ayarlar nelerdir? Msconfig'de neler yapabiliriz? Önerisi, bilgisi olanlar var mı?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Windows 10 kullanıyorsan MSConfig ile çok özel ayarlar yapmana gerek yok. MSConfig ile genelde sistemde sorun varsa uğraşırsın. Bunun dışında normal çalışan bir bilgisayarda bu tür değişiklikler yapmanı önermem. Astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Hissetmeyeceğin bir performans artışı yüzünden sorunlar yaşayabilirsin.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

@hakan'ın dediği gibi Windows platformu için msconfig sadece belirli problemler oluştuğunda karıştırılması gereken bir bölümdür. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir problem yoksa burayı karıştırmamanız en doğrusu olur.

Yine de sorunuzla alakalı şunu söyleyeyim:

Ayarlar > Gizlilik bölümüne gelip sol taraftaki konum, mikrofon ve kamera erişimi gibi ayarları düzenleyebilirsiniz. Hangi uygulamanın konumunuza, mikrofonunuza (ve diğer bilgilere) erişebileceğini buradan yönetebilirsiniz.