msdia80.dll nedir?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

DATA D: 'ye girdiğimde böyle bir dosya var. 1.12.2006 22:37 tarihinde oluşturulmuş diye gözüküyor. msdia80.dll nedir?

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Disk D: bölümünde herhangi bir yüklü (kurulu) program veya oyun yoksa silebilirsin. Problem olmaz, lazımda olmaz (Lazım olursa alakalı programı yeniden yüklersin olur biter).

toprak34 6 yıl önce

@temmuz D: de bir programın kurulu olduğunu nasıl anlayabilirim? Hiçbir klasör yok D: ye tıkladığımda direk bu çıkıyor.

temmuz 6 yıl önce

Koca D: disk bölümünde sadece bu dll dosyasımı var? Eğer öyleyse niye boş tutuyorsun bu koca bölümü? C: bölümünde bulununan arşiv dosyalarını (belgeler, videolar, müzüik dosyaları, varsa oyun ve program setup (kurulum) dosyaları vb) bunları C: bölümüne taşırsan sabit diski daha verimli kullanırsın, sisteminide bir ölçüde hızlandırırsın. Ayrıca windows çökmelerinde bu arşivlerini kaybetmemiş olursun @toprak34

temmuz 6 yıl önce

Bu arada D: bölümü boş ise zaten orada oyun ve program falan yok, bunu anlaman lazım yahu @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@temmuz :) Yinede sorayım dedim. Kaldırabilirim değil mi .dll 'yi?

toprak34 6 yıl önce

@temmuz ve evet. D: disk bölümünde sadece dll dosyası var. Filmleri falan oraya taşırım birazdan :)

temmuz 6 yıl önce

Ama "Data D: " dediğin gerçekten sabit disk D: bölümümü yoksa C: bölümünde özel bir klasörmü, bunu iyi anlamn lazım. Yanlış bilgi vererek yanlış tavsiyeler alma burada. Bu Bilgisayar (Bilgisayarım) tıklandığında ne çıkıyor? Orada bir C: birde D: yokmu? Eğer böyleyse orada D:'ye tıklandığında ne çıkıyor? Bunları yaz buraya yada resim at görelim @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@temmuz Bilgisayarım'a tıkladığımda C: ve D: diskleri çıkıyor. Bilgisayarı aldığımda böyleydi, ellemedim hiç.

toprak34 6 yıl önce

https://i.hizliresim.com/ZOB6dZ.png

temmuz 6 yıl önce

Koca D: bölümü bomboş (557 GB), hayret yani :) @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@temmuz :) .dll 'yi silebilirim şimdi değil mi? Aslında D: bölümüne baktığım iyi oldu filmleri oraya atarım :)

temmuz 6 yıl önce

Sil yahu korkma. Niye defalarca soruyorsun? :)) @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@temmuz Tamam :)

toprak34 6 yıl önce

@temmuz D: 'ye sistem geri yükleme noktası oluşturmama gerek var mı?

temmuz 6 yıl önce

Oluşturmasanda olur ama olur ama oluşturmak zor birşey değil herhalde. Sisteminde iyi bir güncelleme ve düzenleme yaparsın (virüs falanda tararsın) sonra bir geri yükleme noktası oluşturursun için rahat eder. Ayrıce ve zaten sistem geri yükleme noktalarının sayılarının çoğalması pek iyi olmaz. Böyle olursa sabit diskte gereğinden fazla yer işgal eder. Bunuda düşünerek sistem geri yüklemeyi sade bir şekilde tutmak daha iyi olur. Zaman zaman geri yükleme noktaları kontrol edilir, gereğinden fazla oluştuysa bunlar silinir yeni ve tazesi -el ile oluşturulur. Sistem geri yüklemede 1-2 geri yükleme yeterli olur. En fazlasıda 3 olabilir @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@temmuz Teşekkürler :)

temmuz 6 yıl önce

Yine yordun beni :) @toprak34

kullanici67047 (11) 6 yıl önce cevapladı

virtual basic ++yı veya benzeei uygulama yüklediginde olusur.

bu paketlerin adı Vcredist_x64.exe ve Vcredist_ia64.exe paketleri

http://support.microsoft.com/kb/927665

daha fazla bilgi isterseniz.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-hardware/what-is-msdia80dll-for-and-can-i-just-delete-it/5e149296-f8f5-403a-a049-3cf26bbf842d?auth=1

bdrhnisk (1) 6 yıl önce cevapladı

Msdia80.dll, Windows İşletim Sistemi için Microsoft tarafından geliştirilmiş olan, Visual Studio 2005 Team Suite ile ilişkili bir DLL dosyası türüdür.