MSI anakart için gerekli PSU (güç kaynağı) nasıl hesaplanır?

hakan (15424) 7 yıl önce sordu

MSI anakart için gerekli PSU (güç kaynağı) nasıl hesaplanır?

MSI anakart kullanan bilgisayarlar için gerekli güç kaynağı nasıl hesaplanır?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

MSI anakart kullanan bilgisayarlar için gerekli güç kaynağı (PSU) nasıl hesaplanır?

MSI anakartlar için MSI'ın geliştirmiş olduğu bir PSU hesaplama uygulaması var.

MSI PSU hesaplama uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz

Bilgisayarınız ile ilgili veya toplayacağınız sistemle ilgili detayları CPU, Ekran kartı, RAM,  kullanılacak ilave donanımları uygulamaya girdiğinizde size tavsiye edilen güç kaynağının  Watt değerini ekrana getirecektir.

GÜÇ KAYNAĞI HESAPLAYICI
Sistem kararsızlığı, enerji yetersizliğinden kaynaklanan kapanma veya reset durumları gibi sorunlarla karşılaşmamak için aşağıdaki hesaplamayı kullanarak ihtiyacınıza en uygun güç kaynağını seçmeniz önerilir. Çıkan sonuç, seçtiğiniz bileşenler için tavsiye edilen rakamdır ve yüksek WATT değerli bir güç kaynağı satın almanız önerilir.

yazan bölümün altındaki formu eksiksiz olarak doldurun.