MSSQL CURRENCY TL ONDALIK SORUNU ?

masker (93) 10 yıl önce sordu

Slm.A.

Hep ilginç sorunlarla geliyorum biliyorum ama aklıma takıldımı geçemiyorum diğer yapacaklarıma, soru işaretleri ile kalıyorum ortada..

FORMAT('1550.50', 'c2', 'tr-TR')

sorguda bunu çalıştırdığımda sonuç

Sonuc
1.550,50 ₺

olarak listeleniyor.. parabirimi ayarlarını düzenleyin demeyin sakın! c# da parabirimi ayarlarını yaptığımda sorun yok ama sql sorgusunu direk grid'e aktardığımda yukarda ki gibi görüntülüyor. ben aşşağıda ki gösterdiğim gibi görünsün istiyorum

Sonuc
1,550.50 ₺

Daha öncesinde ilgilenen varsa bu konuyla ilgili bilgisini paylaşırsa sevinirim..

Toplam 2 cevap

masker (93) 10 yıl önce cevapladı

Mikrosoft destek formundan destek alarak sorunu çözdüm burda da paylaşmak istedim..

SELECT FORMAT(1550.50,'n2') +  space(1) + NCHAR(8378) FROM TABLE1

Bu şekilde çözdüm..

void (1) 10 yıl önce cevapladı

hocam bildigim kadarıyla sqlden tanımladıgınız para biriminin formatından kaynaklanıyor. ordan çözebileceginizi düşünüyorum çunku database işlemlerinde sql de ki kurallar geçerlidir diye biliyorum.