MsSQL'e tarihsel veriyi nasıl kaydedebilirim ?

kubratpc (31) 10 yıl önce sordu

Visual Studıo 2010 C# ile yazdığım bir programda tarih verisini MsSQLde karşılığı gelen alana kayıt etmek istiyorum. DateTimePicker ile seçili olan tarihi veritabanıma nasıl kaydedebilirim ?

Toplam 1 cevap

cemphp (651) 10 yıl önce cevapladı

Sql Veritabanında veri türün datetime olarak ayarladıysanız, C#, Ado.Net nesnelerini kullarak aşağıdaki gibi kayıt yapabilirsiniz. Alanın tarih olmasının bir önemi yok. Diğer veri türleri  gibi çalışır.

 private void Kaydet()
        {
            SqlConnection con = new SqlConnection(BaglantiCumlesiniz);
            SqlCommand cmd = new SqlCommand("Insert Into [TabloAdı] (Tarih) Values (@p1)", con);
            cmd.Parameters.AddWithValue("@p1", dateTimePicker1.Value);
            con.Open();
            cmd.ExecuteNonQuery();
            con.Close();

        }

Sadece tarihi almak için dateTimePicker1.Value.ToShortDateString() metodunu kullanabilirsiniz ayrıca.