MSSQL Server tabloda özel karakter kısıtlaması

redpower (1) 5 yıl önce sordu

Merhaba MSSQL Server tabloda * ' " _= gibi özel karakterlerin oluşturulmasinı nasıl engelliyebilirim

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Tablona sanırım özel karakterlerin kayıt edilmesini istemiyorsun. Sorunu daha detaylı sorsan çok iyi olurdu.

Bunu yapmanın en iyi yolu tablona veri kaydetmeye yarayan kod blogunda gelen veriyi istediğin kritere göre filtrelemek, istemediğin karakterleri çıkartmak ve daha sonra tablona bunu yollamak.