MVC 5 Owin Oauth ExternalLoginCallback Internal Error 500 hatası

alattin (16999) 6 yıl önce sordu

Owin kullanan Asp.net MVC 5 uygulaması Facebook, Twitter, Gmail  ve Microsoft ile girişlerde Internal Error 500 hatası veriyor.

Account Controller'ı içindeki  ExternalLoginCallback metoduna yönlendirme yapıldığında Internal Error 500 hatası ekrana geliyor. Google Chrome bu hatayı yakalarkan diğer tarayıcılarda  ExternalLoginCallback sayfası boş olarak açılıyor.

MVC 5 Owin Oauth ExternalLoginCallback Internal Error 500 hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

MVC 5 Owin Oauth ExternalLoginCallback Internal Error 500 hatasının çözümü nedir?

Owin kullanan yapılarda karşınıza yukarıda bahsettiğim gibi bir hata çıkıyorsa, internal error 500 hatası alıyorsanız Startup.Auth.cs dosyasında CallbackPath parametresi kullandığınız için olabilir. ConfigureAuth içindeki sağlayıcı listenizde herhangi birinde CallbackPath kullanmanız tüm sağlayıcıları etkiliyor.

Eğer herhangi bir sağlayıcı için (Google,Facebook, Twitter, Microsoft) CallbackPath parametresi kullanırsanız, ilginç bir şekilde uygulamanız internal error 500 hatası veriyor.

Çözüm için kullandığınız CallbackPath parametresini silin.