Mvc Projesinde Admin Paneline Sifre Koymak

tukle (5) 9 yıl önce sordu

Merhaba,

Mvc Projemdeki admin panelime sifre koymak icin web.config dosyasinin icindeki <system.web> tagi altina

<authentication mode="Forms">
      <forms loginUrl="/admin/giris"></forms>
    </authentication>

kodlarini ekledim ancak yinede sifre sormadan dogrudan admin paneline giriyor acaba atladigim yada yanlis yaptigim bir yer mi var ?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

Erişime kapatmak istediğiniz Controller sınıflarına

[Autorize]

nitelliği eklediniz mi?

Örneğin erişime kapatmak istediğiniz controller adı Admin ise

 [Authorize]
    public class AdminController : Controller
    {

     [AllowAnonymous]
     public ActionResult Login()
        {
            return View();
        }

[Autorize] niteliğini sınıfın üst bölümünde tanımlamalısınız.

Login sayfasına şifresiz erişim olması gerektiği için  Action Metodu

[AllowAnonymous]

ile tanımlamalısınız.