Mysql - PHP / Eregi Fonksiyonu

cemyildirim (1) 9 yıl önce sordu

Merhabalar,

Site admin paneline giriş yaptığım zaman "Deprecated" hatası veriyor config.php olarak görünüyor herşey doğru ancak "eregi" php desteği kaldırılmış site eski olduğundan nasıl çözebilirim acaba

admin panel hatası:Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sunucu/public_html/site/inc/config.php on line 2

Toplam 1 cevap

kartalkamil (1) 6 yıl önce cevapladı

eregi yerine aşağıdaki şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Yada php sürümünü 5.3 den eski bir sürüm olarak ayarlayabilirsiniz. php 5.2 destekleyecektir.

preg_match('/'.$put.'/i',$string);