Nasıl E-Kitap yapılır ?

akif52 (34) 8 yıl önce sordu

Arkadaşlar güzel bir e-kitap yapmak istiyorum.

Hangi programlara ihtiyacım var ?
Neler yapmam lazım ?
Aşamalar nelerdir ?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

E-Kitap oluşturmak istiyorsanız Microsoft Office Word veya Microsoft Office PowerPoint programlarını kullanabilirsiniz.

İkisinde de farklı kaydet seçeneğinde dosya türü olarak .pdf seçildiğinde oluşturduğunuz dökümanı e-kitap haline getirmiş olursunuz.

akif52 8 yıl önce

peki nasıl düzgün bir hale getiricem ? Normal düz yazıyı görseli ekleyip pdf olarakmı kaydedicem ? Böyle sayfa çevirme falan yapamazmıyım ? powerpoint te nasıl olacak peki ?

ismailsarp 8 yıl önce

Evet, hazırladıktan sonra farlı kaydet bölümünden .pdf olarak kaydederseniz çıktınız .pdf formatında oluşur.İnternette bu konu hakkında detaylı anlatımlar mevcut.

akif52 8 yıl önce

peki power point olayınıda bi anlatsanız internetten baktımda word de yapmak zor diyorlar .