Neden Bilgisayarımın Mac adresi sürekli kendi kendine değişiyor?

medo0808 (3) 3 yıl önce sordu

Bilgisayarımın Mac Adresi neden sürekli kendi kendine değişiyor?

Toplam 2 cevap

medo0808 (3) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarımın Mac adresi sürekli değişiyorsa.. Arama kısmına "ağ sıfırlama" yazınız. Sonra enter basın. Devamında açılan pencerelere hep onay verin sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

,Bu çözüm değil.

Windows 10 kullanıyorsan ve MAC adresi sürekli değişiyorsa Rastgele donanım adresleri Açık durumdadır.

Normalde Mac adresleri ethernet kartlarının içinde gömülüdür ve değişmez. Fakat Windows 10 kablosuz ağlarda cihazınızın takip edilmesini zorlaştırmak için  rastgele donanım adresleri kullanır.

  1. Windows 10 arama bölümün gel.
  2. Buraya rastgele donanım adresleri kullan yaz çıkan arama sonucuna tıkla.
  3. Bu ağ için rastgele adresler kullan: Açık dumununu Kapalı olarak değiştir.

Bunu yaptığında artık MAC adresi değişmeyecektir.